Мінімальний орендний платіж

Рішенням сесії Снятинської міської ради від 24 грудня 2021року №327-9/2021 «Про визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб на території Снятинської міської територіальної громади» визначено мінімальну вартість місячної оренди 1 кв. метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб по Снятинській міській територіальній громаді.

Зазначимо, що востаннє мінімальна сума орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб переглядалася у 2010 році.

Зважаючи на те, що опосередкована вартість житла зростала, виникла необхідність в перегляді такого рішення та приведення у відповідність до реалій сьогодення.

Мінімальна сума орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб розраховується за спеціальною формулою та методикою, затвердженою Постановою КМУ №1253 від 29.12.2010р.

Розрахунок враховує місце розташування майна та його функціональне використання.

Так, виділено 3 групи за функціональним використанням майна:

• некомерційна діяльність, у т.ч. для проживання фізичних осіб;
  • виробнича діяльність;
  • інша комерційна діяльність.

Крім того, за місцем знаходження майна, виділено такі 4 зони:

І зона – вулиця Шевченка, вул. Винниченка в м.Снятин;

ІІ зона – вулиці: А. Лотоцького, С.Бандери, В. Стуса, Й.Сліпого, Патріарха Володимира, В.Стефаника, Кобринських, 1-Грудня;

ІІІ зона – інші вулиці м. Снятин;

IV зона – населені пункти громади (крім м.Снятин).

Також в розрахунку враховано поверховість розташування майна.

В цілому шкала вартості місячної оренди 1 м.кв. нерухомого майна фізичних осіб матиме такий вигляд:

Мінімальна вартість місячної оренди 1 кв. метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб по Снятинській міській територіальній громаді

з урахуванням місцезнаходження і функціонального використання об’єкта нерухомого майна (у гривнях)

Місце знаходження об’єкта нерухомого майна

Функціональне використання об’єкта нерухомого майна

Некомерційна діяльність, у т.ч. для проживання фізичних осіб

Виробнича діяльність

Інша комерційна діяльність

Будинки садибного типу, приміщення квартири на 1 поверсі в багатоповерхових будинках

Підвальні приміщення, приміщення/ квартири на другому-п’ятому поверхах в багатоповерхових будинках

Одноповерхові будівлі, приміщення на першому поверсі в багато поверховому будинку

Підвальні приміщення, приміщення на другому - п’ятому поверхах в багатоповерховому будинку

Одноповерхові будівлі, приміщення на першому поверсі в багатоповерховому будинку

Підвальні приміщення, приміщення на другому-п’ятому поверхах в багатоповерховому будинку

І зона

10,3

22,09

15,46

Нагадаємо, що згідно з п.п. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 ПКУ.

При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди.