Начальник сектору – Терентьєв Євгеній Михайлович

Провідний інспектор сектору – Бережанська Людмила Іванівна

Електронна пошта  – if13@probation.gov.ua   та   if13_probation@ukr.net

Офіційний веб-сайт: https://www.probation.gov.ua

Контактний телефон: 097-909-31-73, 097-964-99-28.

Розпорядок роботи:

понеділок - четвер - з 08:00 до 17:00 ;

п’ятниця- з 08:00 до 15:45;

обідня перерва з 12:00 до 12:45.                1

вихідні дні: субота, неділя.

Графік прийому громадян – згідно графіку роботи.

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

v     забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

v     надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття

справедливого рішення (складення досудової доповіді);

v     організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

v     пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

v     допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

v     особа, щодо якої складається досудова доповідь;

v   особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

v  особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

v  особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

v     звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

v     особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

v   можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;

v     збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;

v     збереження роботи та житла;

v     позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

v     убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

v  справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

v     зниження злочинності;

v     зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;

v   позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;

v     дотримання міжнародних стандартів.

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

v     Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка

обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

v     Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

v     Пенітенціарна пробація - це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоровя та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

Межі територіальної юрисдикції – Снятинська міська рада, Заболотівська селищна рада.

Додатково: ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ НЕБАЙДУЖИХ ГРОМАДЯН В ЯКОСТІ ВОЛОНТЕРІВ ПРОБАЦІЇ.

Порадник