У зв’язку із загостренням епізоотичної ситуації в Україні,  що необхідно знати про Африканську чуму свиней (АЧС)

У зв’язку із загостренням епізоотичної ситуації в Україні, що необхідно знати про Африканську чуму свиней (АЧС)

  • Переглядів: 18

Що АЧС не становить небезпеки для людини. Що людина опосередковано (забруднившись матеріалом від хворої, загиблої чи забитої свині) може перенести заразу на іншу територію, де є сприйнятливі тварини. Що збудник хвороби тривалий час може зберігати свою життєздатність поза організмом (наприклад: в копченій шинці – до 5 місяців). Що мають знати власники тварин про Африканську чуму свиней (АЧС) ?

Як подати звернення щодо тютюнопаління

Як подати звернення щодо тютюнопаління

  • Переглядів: 31

31 травня відбувся Всесвітній день без тютюну, тобто день, вільний від тютюнового диму. Він був встановлений в 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Перед світовою спільнотою було поставлено завдання – добитися, щоб в XXI столітті проблема куріння тютюну зникла. ВОЗ цією акцією застерігає населення планети (курцями є більше половини всього чоловічого населення планети і близько чверті жіночого) від згубної звички – однієї з найбільш поширеніших епідемій за всю історію існування людства – никотиноманії, що стоїть в одному ряду з алкоголізмом і наркоманією. Існує вираз, що «крапля нікотину вбиває коня». Деякі учені вважають, що ця крапля здатна убити не одного, а трьох коней. Що ж до людей, то смертельна доза нікотину для людини – 50-100 міліграм. В Україні склалася особливо небезпечна ситуація щодо активного поширення тютюнопаління серед молоді.  Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області у межах своїх повноважень здійснює контроль за дотриманням антитютюнового законодавства. Відповідно до чинного законодавства однією із підстав проведення позапланового заходу є звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності). Таке звернення можна направити до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області одним із способів: - заповнити форму на офіційному веб-порталі Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області https://vetif.gov.ua/component/banners/click/36.html

В Держпродспоживслужбі Прикарпаття провели навчання з офіційними лікарями

В Держпродспоживслужбі Прикарпаття провели навчання з офіційними лікарями

  • Переглядів: 20

31 травня 2024 року спеціалісти управління безпечності харчових продуктів Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за участю працівників Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби та Івано- Франківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини провели навчання для офіційних лікарів ветеринарної медицини, з метою підвищення їх знань та забезпечення належного рівня контролю на

Завершилась  пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу

Завершилась пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу

  • Переглядів: 26

На території Снятинської  територіальної громади та Заболотівської територіальної громади    завершилась  пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом наземного розподілу принад ,які містять високо імунну безпечну вакцину. Принади мали вигляд невеликого брикету розміром сірникової коробки,із запахом м'ясо кісткового борошна,а в середині містить желеподібну капсулу з вакциною проти сказу,їх розкидали в природньому с середовищі.При поїданні вакцини формується імунітет до захворювання на сказ.

Розпочалась  весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

Розпочалась весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

  • Переглядів: 46

22-23 травня 2024 року на  території Снятинської  територіальної громади та Заболотівської територіальної громади в 48 населених пунктах  спеціалістами Снятинського відділу Коломийського районного управління та спеціалістами Снятинського відділу Івано-Франківської ОДЛВМ , представниками органів місцевого самоврядування ,національної поліції,представниками Українського товариства  мисливців та рибалок ,розпочалась  весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом наземного розподілу принад ,які містять високо імунну безпечну вакцину.

ПРО ШКІДЛИВІСТЬ СЛИМАКІВ І МЕТОДИ БОРОТЬБИ

ПРО ШКІДЛИВІСТЬ СЛИМАКІВ І МЕТОДИ БОРОТЬБИ

  • Переглядів: 57

  На територіях сільськогосподарських  угідь Снятинської та Заболотівської ТГ і   надалі відзначається шкодочинність слимаків, зокрема на площах овочевих культур, картоплі, насадженнях полуниці. Позитивний вплив на це мали ще й теплі зими,через які яйця цих шкідників успішно перезимували. Наприкінці травня-на початку червня з яєць, що перезимували в ґрунті, народжуються молоді слимаки, які розвиваються два місяці, досягають за цей час зрілого віку і починають розмножуватися. Слимаки – гермафродити, кожна особина може відкласти за сезон майже 400 яєць.        Вони ведуть  нічний спосіб життя ,вдень  ховаються під рослинами, у верхньому шарі грунту, де під’їдають коріння рослин. Вночі вони вибираються зі своїх сховищ і пошкоджують рослини, грубо виїдаючи дірки у листі, плодах та ягодах часто знищуючи всю рослину. Присутність цього шкідника показує блискуча  слизова доріжка, яку залишає слимак переміщуючись.

Порадник

Гід державних послуг. Банер