Старостинський округ № 5

Вовчківці, Орелець

Староста Мамчур Уляна Василівна

Вовчківці

Провідний спеціаліст з документування - Рурик Іванна Петрівна 

Головний спеціаліст-землевпорядник - Романюк Наталія Іванівна

 

   Вовчківці (Vovchkivsi) – село на р. Прут при усті р. Чорнявої (лів. прит. Пруту), зх. Снятина. Топонім утворений від патроніму Вовчківці, що є похідним від особової назви Вовчко. До початку XX ст. назва села звучала в інтерпритації "Волчківці". Жителі села вважають, що перші поселенці приїхали сюди на волах. А інша легенда говорить, що назва поселення походить від імені боярина Вовчка, який став засновником села.

Площа населеного пункту – 562,80га.

Населення – 2194 чол.

Віддаль до Снятина – 10 км, до Івано-Франківська – 90 км.

Вовчківці межують з населеними пунктами Задубрівці, Людківці, Орелець, Рудники.

У письмових джерелах відоме з 1410 року.

   У 1860 році на кошти громади у селі побудована церква Успіння Пресвятої Богородиці. Вона дерев’яна, однокупольна. Іконостас триярусний, різблений.

   В селі встановлено : Хрест тверезості в 1874 р., відновлений в 1900 р.; Хрест скасування панщини в 1848 р., відновлений в 1900 р.; Хрест 100-ліття Хрещення Руси-України в 1988 р.; 9 капличок; пам’ятник Т. Г. Шевченку в 1962 р.; пам’ятна могила воїнів УПА і січових стрільців в 1991 р.;  обеліск воїнам-односельчанам Другої світової війни в 1967 р.

   В селі діє загальноосвітня школа І-ІІІ ст., відділення зв’язку, фельдшерсько-акушерський пункт, зубопротезний кабінет, аптека, дві крамниці, дві бібліотеки, сільський будинок культури, підприємство деревообробної промисловості "ОлПас" ЛТД.

 

Орелець

Провідний спеціаліст з документування - Рурик Іванна Петрівна 

Головний спеціаліст-землевпорядник - Романюк Наталія Іванівна

 

   Орелець (Orelets') – село на р. Орелець (лів. прит Пруту), зх. Снятина. Топонім походить від назви р. Орелець, яка є, можливо, демінутивним до Орель. Назва Орель тюркського походження із значенням "кут". Територія краю була колись багата лісами, гніздилось багато птахів, зокрема орлів. Звідси, вважають старожили, пішла назва села. Першофіксується 1373 року.

Площа нас. пункту – 250,20 га

Населення – 806 чол.

Віддаль до Снятина – 8 км, до Івано-Франківська – 90 км.

   Нині тут 242 господарських двори. Церква св. Миколая побудована 1864 року. У селі 3 каплиці, хрести тверезості, на пам’ять про відкриття церкви, на відзначеня 100-ліття хрещення України, могили січових стрільців та воїнів УПА, обеліск воїнам Другої світової війни (1967 р.), пам’ятник Т. Г. Шевченку (1989 р.).

   Народний дім, фельдшерсько-акушерський пункт, кафе з магазином, кафе "Альфа" від споживчого товариства "Запрутянське" роблять життя людей більш зручним.

   Силами греко-католицької громади села побудована нова церква, діє загальноосвітня школа I-II ступенів. В Орельці мешкав письменник Володимир Хронович (1890–1973), автор книг "Мамусине серце" (1961 р.), "Павло Богуш" (1970 р.).

Порадник