СНЯТИНСЬКЕ УПРАВЛІННЯ ГУ ДПСС В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОВІДОМЛЯЄ ПРО ПРОФІЛАКТИКУ ХАРЧОВИХ ОТРУЄНЬ У ДІТЕЙ
Всім відомо, що їжа для дітей повинна бути якісною та свіжою – інакше виникає ризик харчового отруєння, котре нажаль трапляється досить часто.
Гострі кишкові інфекції – це група гострих інфекційних захворювань, що характеризуються ураженням шлунково-кишкового тракту з порушенням водно-мінерального обміну організму.
Способи передачі збудників гострої кишкової інфекції такі:
- неякісно промиті овочі, фрукти та ягоди
- молочна продукція з протермінованими термінами реалізації.
- нехтування правилами особистої гігієни
- порушення технологій приготування страв
- зберігання харчових продуктів без дотримання належного температурного режиму.
Пік захворюваності гострими харчовими отруєнням у дітей припадає на літній період – із настанням спеки часто псуються продукти, швидко дозрівають ягоди, фрукти та овочі (діти люблять їсти не достиглі плоди ).
Для всіх гострих кишкових інфекцій характерні такі особливості – збудник потрапляє до організму через шкірні покрови, предмети побуту, заражені збудником або його токсином. Але основним шляхом передачі є забруднена їжа та вода.
Характер симптомів отруєння у дитини багато в чому залежить від типу токсичних речовин її дози та способу надходження в організм. Найчастішими симптомами отруєння у дитини є :
- гостра біль у животі.
- нудота та блювота.
- понос.
- головна біль.
- погіршення загального самопочуття.
- лихоманка, пітливість.
- А у важких випадках може бути погіршення дихання і судоми.
Симптоми отруєння можуть з`являтися у дитини одразу після вживання їжі, а можуть і через кілька годин після вживання їди. Оскільки дитячий організм надто вразливий і може відреагувати на контакт з токсином непередбачуваним чином.
Перше, що повинні зробити батьки, запідозривши отруєння у дитини – це негайно викликати швидку допомогу.
Паралельно із дзвінком до служби швидкої допомоги потрібно почати надавати першу долікарську допомогу. Важливо усвідомити чим раніше видалити токсини з організму дитини то менша імовірність ускладнення хвороби.
При отруєнні потрібно дати дитині випити 1-2 склянки перевареної води та викликати блювоту. Цю процедуру повторювати до повного очищення шлунку( коли блювота стане чистою без будь-яких домішок). На жаль це ефективний прийом підходить для першої допомоги не кожній дитині,не можна викликати блювоту у дітей до 1 року.
Після промивання шлунку , дитині потрібно дати препарат із класу ентеросорбентів, зігріти та заспокоїти дитину. При харчовому отруєнні, що супроводжується діареєю необхідно давати дитині давати пити воду – це дозволить уникнути зневоднення організму.
З метою профілактики харчових отруєнь у дітей у кожній сім`ї необхідно :
- ретельно мити сирі овочі та фрукти
- зберігати в холодильнику м`ясні та рибні продукти та готові страви.
- давати дітям для споживання тільки кип`ячене молоко та переварену воду
- дотримуватись правил особистої гігієни, мити руки після прогулянки, відвідування туалету, перед прийомом їжі.
Дотримуючись таких рекомендацій ви убезпечити свою дитину від виникнення харчових отруєнь.
Снятинське Управління ГУ ДПСС в Івано-Франківській області.