Що потрібно знати при відпочинку на воді

  • 328

 

 

     З настанням теплих спекотних днів усім нам хочеться приємної прохолоди – відпочити в затінку, поплавати у воді. І це нормальна потреба організму.

     Основні водні артерії  на території Снятинської, Заболотівської, Городенківської та Чернелицької ТГ  – це річки Прут, Черемош, Белелуйка, Чорнява, Рибниця, Дністер, Ямгорів та інші.

      Оскільки пляжів, які відповідали б усім вимогам у нас немає, практично на річках  наявні  зони відпочинку.

       Під час спеки ми ідемо до води, охолоджуємось в ній, відпочиваємо. Але яка якість води  наших річок?

       З метою контролю безпечності води поверхневих водойм спеціалісти Снятинського відділу Коломийського районного відділу ДУ « Івано – Франківський ОЦКПХ МОЗ» проводять постійний лабораторний моніторинг у ймовірних місцях відпочинку та купання наших громадян. Результати лабораторних досліджень  свідчать, що вода в наших водоймах здебільшого придатна для купання та відповідає діючим санітарним нормам.

Але якість води річок постійно змінюється взалежності від метеоумов, стану забруднення поверхневих вод , тощо. Тому слід завжди пам’ятати про захворювання, які можуть передаватись через воду відкритих водойм, зокрема:

-холера і дизентерія

-кишкові інфекції, що спричиняють розлади травлення

-лістеріоз, лептоспіроз

-гельмінтози (глисти)

-шкірні захворювання, контактні дерматити

-запалення внутрішнього вуха

         Щоб убезпечити себе та близьких від таких неприємних «сюрпризів», пам’ятайте про наступне:

  • Ніколи не купайтесь у «стоячій воді», бо така вода багата патологічними мікроорганізмами, паразитами, гризунами та є небезпечною для здоров'я,
  • Не ковтайте воду під час купання,
  • Не відпускайте у воду дітей без нагляду,та не купайтесь наодинці,
  •  Не мийте посуд, харчові продукти, в тому числі овочі та фрукти у воді, де купаєтесь та в «застояній воді».

Будьте також уважні щодо того, щоб після активного плавання та хлюпання у вухах не залишилось води – навіть маленька її краплина здатна призвести до серйозних наслідків: сильного болю та нагноювання з наступним розвитком інфекційної патології. Якщо ж вуха після водних процедур все ж почали боліти, не зволікайте – негайно звертайтесь до лікаря.

Крім того, необережний відпочивальник може отримати  також чимало неприємностей  від сонця. Остерігайтесь теплового удару та намагайтесь не обсихати  під сонячними променями – краплини води, як лінзи,фокусують промені , внаслідок чого шкіра може вкритись болючими пухирями від опіків, одразу витирайтесь рушником. Після купання та відпочинку прийміть душ.

    Нехай будь-який відпочинок приносить вам тільки користь та задоволення!

 

 

 

Фельдшер санітарний

Снятинського відділу Коломийського районного відділу

ДУ « Івано – Франківський ОЦКПХ МОЗ»

Середюк Катерина

 

Фото без опису

Інші статті

Всі статті