Протягом тижня Прикарпатські рятувальники двічі виїжджали ліквідовувати пожежі комбайнів на полях в Коломийському районі.

3 серпня в селі Русів Снятинської територіальної громади та 4 серпня в селі Кіданч Печеніжинської територіальної громади.

Працівники Служби порятунку нагадують аграріям, що зернозбиральна техніка має виходити в поле справною та повинна бути обладнана іскрогасниками та забезпечена первинними засобами пожежегасіння, зокрема, вогнегасниками, лопатами та мітлами-хлопушками.

У зв’язку з високим класом пожежної небезпеки на Прикарпатті рятувальники закликають громадян дотримуватись правил пожежної безпеки та не провокувати виникнення пожеж у екосистемах, оскільки найменша необережність із вогнем у хлібних масивах - кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин, можуть призвести до пожежі, перетворюючи «золоте» зерно на чорний попіл.

Працівники ДСНС наголошують, що у період збирання врожаю категорично забороняється:

• палити біля хлібних масивів;

• розпалювати багаття на полях та поблизу них;

• спалювати стерню, післяжнивні залишки;

• допускати проїзд чи стоянку техніки, окрім спеціально обладнаної, ближче, ніж за 100 м від хлібних масивів;

• дорослі повинні нагадати дітям про правила пожежної безпеки та подбати, щоб вони не бавилися з вогнем поблизу сільгоспугідь.