ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ПІДГОТУВАЛА ПРИМІРНИЙ АЛГОРИТМ ДІЙ КЕРІВНИКА НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ, ВИКЛАДАЧА, ВІДПОВІДАЛЬНОЇ ОСОБИ ЗА СИГНАЛОМ «УВАГА ВСІМ», «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»

  • 913

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ПІДГОТУВАЛА ПРИМІРНИЙ АЛГОРИТМ ДІЙ КЕРІВНИКА НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ, ВИКЛАДАЧА, ВІДПОВІДАЛЬНОЇ ОСОБИ ЗА СИГНАЛОМ «УВАГА ВСІМ», «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»

1. Відповідальна особа у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення навчального закладу.

2. Вчитель має миттєво сповістити учнів (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинити навчальне заняття.

3. Відповідальна особа разом із вчителями має скоординувати хід евакуації учнів від класу до захисної споруди (укриття).

4. Класи, в яких викладають вчителі, мають бути організовані для негайного пересування двома колонами в приміщенні класу та швидкого залишення кабінету. За можливості учні самоорганізовуються для залишення кабінету та руху до захисної споруди. При обмеженому просторі для пересування учні залишають приміщення групами.

5. Відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди. До вчителів, які супроводжують молодші класи, приставити помічників.

6. Медичний працівник повинен знаходитись у відведеному для нього місці для швидкого надання медичної допомоги.

7. Відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитися біля виходу із захисної споруди для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.

8. Учні або цілі класи, які знаходяться на подвір'ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом вчителя або самостійно до захисної споруди.

9. У середині захисної споруди відповідальні особи повинні забезпечити, щоб учні швидко та обережно зайняли свої місця. Після того як усі учні займуть свої місця відповідальний за клас повинен перевірити наявність усіх учнів.

10. Під час перебування в захисній споруді вчителі та відповідальні особи повинні провести заходи, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто знаходиться в ній.

11. Під час евакуації та укриття в захисній споруді учасників освітнього процесу має супроводжувати відповідальна особа з числа працівників освітнього закладу.

Вимушена евакуація зі споруди фонду захисних споруд проводиться в разі:

1. Пошкодження споруди, що виключає подальше перебування в ній осіб, які укриваються.

2. Затоплення споруди.

3. Пожежі в споруді та утворення в ній небезпечних концентрацій шкідливих газів.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

ЩОДО УКОМПЛЕКТУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИХ КУТОЧКІВ (СТЕНДІВ)

З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ:

- сигнали цивільного захисту (порядок оповіщення працівників) в разі виникнення аварії, катастрофи або стихійного лиха;

- алгоритм дій учасників освітнього процесу, персоналу закладів освіти з отриманням таких сигналів або інформації;

- правила поведінки під час виникнення аварій та катастроф;

- інформація про ймовірні загрози воєнного, природного характеру (стихійні лиха) відповідно до пори року, наслідки яких можуть негативно впливати на життєдіяльність учасників освітнього процесу та працівників закладу освіти, рекомендації щодо засобів захисту від впливу небезпечних факторів ймовірних сезонних загроз природного характеру, правила поведінки під час стихійного лиха;

- порядок проведення евакуації дітей, працівників, персоналу закладу освіти зі схемою розміщення та адресами збірних евакуаційних пунктів;

- надання домедичної допомоги потерпілим;

- тощо.

Фото без опису

Інші новини

Всі новини