УПРАВЛІННЯ ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ ІНФОРМУЄ:

  • 250

 

Про загрозу заселення та пошкодження посівів озимого ріпаку ріпаковим пильщиком.

За даними проведеного моніторингу спеціалістами фітосанітарної безпеки, на посівах озимого ріпаку спостерігається осередкове заселення рослин ріпаковим пильщиком, відомий за назвою ріпаковий трач. Фітофаг паразитує на хрестоцвітих культурах ріпаку, капусті, та редисці. Шкідник масово з’являється з настанням прохолодної погоди, особливо при високій вологості повітря, тому очікується збільшення чисельності та шкідливості його личинок - несправжніх гусениць, які живляться листками ріпаку, часто залишаючи лише товсті жилки. Додатковий період живлення відбувається на дикорослих рослинах з родини капустяних.

Це вимагає проведення регулярних обстежень посівів озимого ріпаку з метою моніторингу фітосанітарного стану та недопущення пошкодження рослин.

За перевищення економічного порогу шкідливості – 3 личинки/м² - проводять обробки інсектицидами згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

При роботі з пестицидами необхідно дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.

 

Фото без опису