Снятинське управління ГУ ДПСС в Івано–Франківській області рекомендує як обрати якісні та головне – безпечні іграшки для дітей.

  • 161

 

Снятинське управління ГУ ДПСС в Івано–Франківській області рекомендує як обрати якісні та головне – безпечні іграшки для дітей.

Фахівці Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби наполегливо просять батьків звертати увагу не лише на зовнішній вигляд іграшки чи її функціональність, а й на якість та безпечність.

Державний нагляд встановлюється над виробництвом та продажем іграшок, особливо тих, що призначені для дітей дошкільного віку.

Санітарно-гігієнічні вимоги пред’являються до матеріалу, з якого виготовлена іграшка; її форми; маси та розмірів; оздоблення і забарвлення.

Всі іграшки (з полімерних матеріалів, дерев’яні, м’які, металеві) повинні мати висновок санітарно-епідеміологічної експертизи, який засвідчує їх якість і безпеку. Будь-які предмети дитячого асортименту (вітчизняного чи імпортного виробництва) потрапляють на полиці магазинів лише після проходження експертиз, в ході яких фахівці досліджують чи матеріали, з яких виготовлена дитяча іграшка, не містять токсичних речовин та чи не виділяють небезпечних випарів.

Наприклад, такі токсичні речовини, як стирол, свинець, кадмій, хром здатні викликати у дитини алергії, дерматити, подразнення слизових оболонок. Свинець, зокрема, може спричиняти захворювання крові, порушення обмінних процесів.

Для виробництва іграшок мають використовуватись лише нешкідливі матеріали, які не містять отруйних речовин і легко піддаються миттю та дезінфекції. На жаль, на ринку є багато дитячих іграшок, завезених приватними підприємцями без документації, яка б засвідчувала якість товару.

Також рекомендуємо звертати увагу на розмір іграшки, він повинен відповідати віку дитини та розміру її рук, а форма і зміст – бути такими, щоб виключити можливість поранень і травм.

Максимальна вага іграшок для дітей дошкільного віку – 400 г і для учнів молодшого шкільного віку – 800 г. Для дітей до 3-х років рекомендуються іграшки з пластмаси та резини – їх легко мити, дезінфікувати. Найменші елементи іграшок, які складаються із кількох частин (піраміди, кульки, м’ячі, тощо), повинні бути не менше 30 мм в діаметрі при мінімальній висоті 12 мм. В якості наповнення брязкалець дозволяється використовувати пластмасові та металеві кульки діаметром не менше 5 мм.

Багато іграшок фарбують в яскраві кольори латексними та олійними фарбами, а зверху покривають 2-3 шарами міцного лаку або натуральної оліфи до утворення плівки, яка не піддається розчиненню. Фарба або лак не повинні змиватися гарячою водою з милом, дезинфікуючим засобом. Міцність фіксації перевіряється також шляхом занурення іграшок на 2 хвилини в 1% розчин хлористоводневої кислоти, лугу і гідрокарбонату натрію.

Дерев’яні іграшки повинні виготовлятись з деревини, яка при обробці не дає тріщин, де може накопичуватись бруд і мікроби. Поверхня дерев’яних іграшок має бути шліфована й покрита стійкими фарбами чи лаками.

Іграшки виготовляються також і з металу, який попередньо піддається механічній обробці, після якої поверхня металу стає гладкою. Готові іграшки також покриваються фарбою.

Губні гармошки, дудки, свистунці в тій частині, яка прикладається до губ, обов’язково повинні виготовлятись з металу, який легко піддається дезінфекції та не всмоктує вологу.

М’які іграшки найменш гігієнічні: вони погано піддаються миттю і знезараженню. Такі іграшки потрібно частіше виносити на свіже повітря, чистити щітками, дезінфікувати.

Оптичні іграшки (фільмоскопи, калейдоскопи, іграшкові телескопи тощо) повинні виготовлятися таким чином, щоб не викликати напруги зору.

В іграшкових пістолетах, пушках заборонено використання в якості набоїв гострих предметів чи вибухових речовин. Ці деталі повинні виготовлятись з гуми або інших м’яких матеріалів.

Окрім цього, необхідно звертати увагу на відсутність неприємного різкого запаху від виробів і на рівень звуку, що створюється іграшкою, призначеною для використання в приміщенні.

Фото без опису