З початку сезону грипу та ГРВІ 2022/2023 років, а саме з 3 жовтня до 20.11.2022 на територіях Городенківської, Заболотівської, Снятинської та Чернелицької ТГ випадків грипу не зареєстровано.

 • 67

 

Проте, реєструвалися випадки ГРВІ. Так, захворіло на ГРВІ:

в Городенківській ОТГ 279 жителів (показник на 100 тис населення 645,89), з них 147 дитини до 17 років;

в Заболотівській ОТГ – 144 жителі (показник на 100 тис населення 698,25), з них 52 дитини до 17 років;

в Снятинській ОТГ – 472 жителі (показник на 100 тис населення 1285,09), з них 152 дитини до 17 років;

в Чернелицькій ОТГ – 6 дорослих (показник на 100 тис населення 110,93), та жодної дитини до 17 років. 

Нагадуємо, що грип — це високозаразне вірусне захворювання, яке щорічно забирає 300–500 тисяч людських життів у всьому світі.

Грип має симптоми, подібні до ознак інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), але набагато небезпечніший. За перших симптомів звертайтеся до лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. До клінічних ознак грипу належать: раптовий початок, підвищення температури тіла до 380С і більше, біль голови, ломота у мязах і суглобах, біль у горлі, кашель, в окремих випадках – блювання та пронос.

В сезоні 2022/2023 років передбачається одночасна циркуляція вірусів грипу та коронавірусу SARS-CoV-2, що і визначатиме активність епідемічного процесу.

     У зв’язку з постійними антигенними змінами вірусу грипу, Всесвітня організація охорони здоровя щорічно оновлює свої рекомендації щодо складу вакцини. Так для профілактики грипу в цьому сезоні запропоновані чотиривалентні вакцини проти вірусів грипу, які ймовірно циркулюватимуть на території України:

 • вірус, подібний A/Victoria/2570/2019(H1N1)pdm09;
 • вірус, подібний A/Darwin/9/2021 (H3N2);
 • вірус, подібний B/Austria/1359417/2021 (лінія B/Victoria);
 • вірус, подібний B/Phuket/3073/2013(лінія B/Yamagata).

Саме ці штами увійшли до складу чотиривалентних вакцин проти грипу, які будуть використовувати в цьому епідсезоні.

Щорічна вакцинація від грипу — це найкращий спосіб:

 • зменшити ризик захворіти на грип;
 • зменшити ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті.

Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Найкращий час для щеплення — напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не послаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби.

Нагадуємо, що до груп ризику належать:

 • люди віком 60 років і старше;
 • діти від 6 міс;
 • вагітні жінки;
 • люди з хронічними захворюваннями;
 • люди з професійної групи ризику (лікарі, вчителі, військові, продавці тощо).

Цим людям рекомендовано отримати щеплення проти грипу, аби уникнути тяжких ускладнень від захворювання, що можуть призводити до смерті.

Вже зараз на приватному ринку в аптеках українці можуть придбати такі вакцини:

 • ДЖІСІ ФЛЮ КВАДРИВАЛЕНТ, Корея; 
 • ВАКСІГРИП ТЕТРА, Франція.

Це означає, що ці вакцини пройшли реєстрацію та безпечні до використання!

Зверніть увагу, що коронавірусна інфекція, грип та інші ГРВІ — це вірусні хвороби, а тому не потребують лікування антибіотиками. Антибіотик не діє на віруси та призначений для лікування виключно бактеріальних інфекційних хвороб.

Пам’ятайте, що рішення щодо призначення антибіотиків приймається виключно лікарем на основі комплексної оцінки ризиків приєднання бактеріальної інфекції. Приймаючи антибіотики через затяжний кашель або нежить за рекомендацією сусіда — ви наражаєте себе на небезпеку розвитку побічних реакцій, у тому числі алергічних, токсичних і формування антимікробної резистентності.
Важливо пам’ятати, що вакцинація від грипу не захищає від COVID-19 і навпаки. А також враховувати, що згідно з останніми рекомендаціями Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) щодо поєднання вакцин — щеплення проти цих недуг можна робити в один день або з мінімальним інтервалом.

Бережіть себе та будьте здорові!  

 

Інші статті

Всі статті