Підримка сільськогосподарських ММСП в рамках Програми «ПРОЄКТ АГРО»

 • 161

 

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – AГРО запрошує подавати заявки для одержання субгранту для реалізації проектів з метою розвитку мережі господарств, що працюють на продовольчу безпеку в Україні з виробництва, післяврожайної підготовки, переробки овочів, фруктів та ягід, м’яса, молочної продукції, птиці (крім курятини) або продукції аквакультури.

Сума кожного субгранту може коливатися між 500 000 до 900 000 гривень, але остаточна сума буде залежати від субгрантової діяльності та остаточних переговорів і може вийти за межі цього діапазону.

Діяльність може, зокрема, включати проведення наступних заходів:

 1. Закупівля нового обладнання та ресурсного забезпечення для впровадження кращих технологічних практик у виробництві з метою
  підвищення спроможності господарської діяльності та демонстраційних заходів з обов’язковим застосуванням стандартів простежуваності
  безпечності виробництва (принципи
  HACCP) та проведенням оцінки впливу на навколишнє середовище, а також з урахуванням затвердженого
  бюджету проекту.
 2. Закупівля нового обладнання для створення нових та модернізації існуючих переробних потужностей (охолодження, доробка, переробка тощо) для поширення кращого досвіду в секторі.
 3. Залучення консультаційно-експертної підтримки задля створення/впровадження стратегій розвитку демонстраційної діяльності, включаючи розробку та впровадження національних та локальних брендів, маркетингових стратегій, надання інформаційно-консультаційних, лабораторних, ветеринарних послуг тощо.
 4. Впровадження міжнародних практик кооперації для вдосконалення співпраці між ММСП, що працюють в різних сегментах.

Хто може брати участь?

Проект AГРО планує надати субгранти зареєстрованим українським мікро-, малим та середнім сільськогосподарським підприємствам (ММСП), які є приватними виробниками/переробниками овочів, фруктів та ягід, м’яса та молочної продукції, птиці (крім курятини) або продукції аквакультури (кооперативи, товариства з обмеженою відповідальністю, приватні особи, сільськогосподарські підприємства, фізичні особи-підприємці).

Терміни подання заявок:

Дата закриття конкурсу: до 23 березня 2023 року.

ВАЖЛИВО!

Заявник повинен бути зареєстрованою, офіційно заснованою українською організацією або суб’єктом підприємницької діяльності (кооператив, товариство з обмеженою відповідальністю, приватне підприємство, фермерське господарство, ФОП тощо), що має добру репутацію та визнається відповідними українськими органами влади та дотримується всіх чинних правил цивільного та податкового законодавства, і підпадають під категорію МСП, як визначено нижче:

 • Мікро-: кількість працівників <10; річний оборот <1 000 000 грн., річні балансові активи <500 000 грн.
 • Малі: кількість працівників <50; річний оборот <15 000 000 грн., річні балансові активи <5 000 000 грн.
 • Середні: кількість працівників <250; річний оборот <100 000 000 грн., річні балансові активи <15 000 000 грн.

Щорічний оборот заявника – не менше 500 тис. грн.

Наявність документально підтвердженого досвіду виробництва, переробки плодоовочевої продукції, м’ясо-молочної продукції, аквакультури, кондитерської та крафтової продукції не менше одного року.

Наявність виробничих потужностей з впровадженими системами простежуваності безпечності виробництва та/або готовність їх впровадити в найкоротший термін за допомогою експерта АГРО.

Резюме керівника проекту з досвідом у сфері маркетингу, виробництва/переробки/доробки готової до споживання продукції, бізнес планування, налагодження каналів збуту не менше 3-х років.

Наявність документального підтвердження наявності та готовності приміщень, куди планується робити передислокацію (за потреби). Наприклад, договори оренди, договори про наміри тощо.

Заявник повинен (за можливості) співфінансувати не менше 20% від загального бюджету.

Детальніше ознайомитися із програмою можна за посиланням https://www.prostir.ua/wp-content/uploads/2021/12/APS-04_AGRO_Modification-11.pdf