Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) за 1-ий тиждень 2023 року на території Снятинської територіальної громади.

  • 90

 

За даними щотижневого епідеміологічного моніторингу за1-ий тиждень 2023 року на території Снятинської громади зареєстровано 68 випадків ГРВІ, показник на 100 тисяч населення становить 164,35. Перевищення епідпорогу немає. У порівнянні з 52-м тижнем 2022 року захворюваність знизилась на 5,6%. Випадків грипу не зареєстровано.

 За тиждень захворіло 20 дітей до 17 років, що становить 29,4% від загальної кількості хворих. У порівнянні з 52-м тижнем 2022 року захворюваність серед дітей до 17 років знизилась на 16,7%.

Летальних випадків від ускладнень ГРВІ не зареєстровано. 

З початку епідсезону на території Снятинської громади проти грипу щеплена 451 особа.

Існує три типи вірусів грипу – А, В, С, які відрізняються за будовою та викликають захворювання різної форми важкості. Найбільш важкий перебіг захворювання викликає вірус грипу А. Також, він є причиною сезонних епідемій та пандемій.

! Звертаємо увагу, що наразі на території Івано-Франківської області циркулює грип типу А.

Ризик захворіти на грип і мати тяжкі ускладнення є досить високим, особливо, для людей із груп ризику. Запобігти цьому можна отримавши одне щеплення проти грипу. Вакцинуватися можна не лише на початку, а і впродовж усього епідсезону.

     Вже зараз на приватному ринку в аптеках українці можуть придбати такі вакцини:

  • ДЖІСІ ФЛЮ КВАДРИВАЛЕНТ, Корея; 
  • ВАКСІГРИП ТЕТРА, Франція.

Це означає, що ці вакцини пройшли реєстрацію та є безпечними до використання!

До того ж ризик одночасного інфікування грипом і COVID-19 є дуже високим — у 6 разів вищий ризик смертності в разі поєднання цих інфекцій.

Важливо пам’ятати, що вакцинація від грипу не захищає від COVID-19 і навпаки. А також враховувати, що згідно з останніми медичними рекомендаціями щодо поєднання вакцин — щеплення проти цих недуг можна робити в один день або з мінімальним інтервалом. Так ви збережете час і фінанси, які витрачаються на лікування.
 

Бережіть себе та будьте здорові!  

 

Підготувала лікар-епідеміолог

Снятинського відділу

Коломийського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»                                        

Олександра Томашовська  

Інші статті

Всі статті