До дня підписання Закону України «Про пробацію»

Пробація – це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовується за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.
Пробація застосовується до:
- особи, щодо якої складається досудова доповідь, яка перебуває у кримінальному провадженні;
- особа, засуджена до кримінального покарання, що не пов’язано з позбавленням волі;
- особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на громадські або виправні роботи;
- особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;
- звільнено від відбування покарання вагітних жінок, та жінок, які мають дитину віком до трьох років.
- особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.
Коломийським районним сектором №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області для осіб, які перебувають на обліку в уповноваженому органі з питань пробації, 27 січня 2023 року проведено захід, приурочений до восьмої річниці підписання Закону України «Про пробацію». На якому, зокрема, було розглянуто питання про шляхи розвитку та трансформації органу пробації, як європейської системи виконання покарань.
Особи, які перебувають на обліку, вже знають, що пробація – це шанс для них виправитись без ізоляції від суспільства, зберегти свій спосіб життя, роботу, житло, сімейні стосунки, і найголовніше – змінити життя на найкраще.