Щодо захворюваності на COVID-19 на території Снятинської ОТГ

Станом на 30.01.2023р. на території Снятинської ОТГ від початку пандемії підтверджено 5007 випадків захворювання на COVID-19, показник захворюваності на 100 тис. населення становить 12101,22. Від початку пандемії всього позитивних результатів у дітей до 17 років 251 (5,0% від усіх захворілих на COVID-19).

З початку 2023 року випадків захворювання на COVID-19 серед жителів громади не зареєстровано.

З початку пандемії захворіло 155 медичних працівники (3,1%).

Одужало всього 4891 особа.

Усього від початку пандемії летальних випадків 116. Летальних випадків серед дітей не зареєстровано.

Всього проведено щеплень проти COVID-19 19198. Другу дозу вакцини (базовий курс) від COVID-19 отримали 8182 жителі Снятинської ОТГ, що становить 29,9 % від дорослого населення, додаткову дозу отримали 9 осіб, першу  бустерну дозу – 1936, другу бустерну дозу – 318 осіб. Також щеплення проти COVID-19  отримали 58 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб.

Звертаємо увагу, що на сьогодні в Україні зафіксували перший випадок зараження новим підвидом штаму «Omicron» XBB.1.5, або «Кракен». Випадок був зафіксований у Сумській області у людини, яка не пройшла курс вакцинації проти коронавірусу.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, XBB.1.5 не має специфічних мутацій, які б могли робити його більш небезпечним, ніж інші субваріанти. Тим не менш, порівняно з попередніми штамами, XBB.1.5 найбільш ефективно ухиляється від імунної відповіді людини та здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом.

Нагадуємо, що вакцинація є головним засобом вберегтись від важкого перебігу захворювання на коронавірус та потенційно нових штамів. Порадьтеся зі своїм сімейним лікарем та  отримайте всі рекомендовані дози вакцини вже тепер. Бережіть себе та будьте здорові!