Снятинський відділ Коломийського районного управління ГУ ДПСС в Івано-Франківській області повідомляє:

«Дії щодо реєстрації пасіки та під час проведення сільсько-господарськими формуваннями комплексу польових робіт по запобіганню отруєнню бджіл»

11.02.2023 року в Снятинській міській раді з метою недопущення випадків отруєння бджіл внаслідок застосування пестицидів в період вегетації сільськогосподарських культур у 2023 році та дотримання законодавства землекористувачами в частині використання пестицидів, агрохімікатів та інших засобів захисту рослин (ЗЗР) спеціалістами Снятинського відділу Коломийського районного управління ГУ ДПСС в Івано-Франківській області, та спеціалістами управління фітосанітарної безпеки ГУ ДПСС в Івано-Франківській області проведено спільну нараду із суб’єктами господарювання, котрі займаються бджільництвом та представниками громадської організації бджолярів.

Перед початком наради присутні вшанували пам’ять загиблих героїв Снятинщини молитвою.

Серед головних питань, які висвітлені:

- це безпека бджіл при застосуванні ЗЗР.

- Начальник Снятинського відділу Коломийського районного управління ГУ ДПСС в Івано-Франківській області Роман Драганюк зробив огляд нормативних документів, які регламентують відносини бджолярів, суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність в сфері вирощування сільськогосподарських культур, інструкцію з профілактики отруєння бджіл та встановлення факту отруєння бджіл ЗЗР.

Також було наголошено на необхідності оновити склад постійно діючої комісії з питань бджільництва, попередження та фіксації фактів масового отруєння бджіл у кожній територіальній громаді.

- Лікар ветеринарної медицини I категорії Снятинського відділу Івано-Франківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини Любомир Остафійчук у своїй доповіді інформував присутніх про порядок реєстрації пасіки і отримання ветеринарно-санітарного паспорта на пасіку, а також дотримання ветеринарно-санітарних вимог при утриманні бджолопасік

- спеціаліст управління фітосанітарної безпеки ГУ ДПСС в Івано-Франківській області Іванна Пупенко у своєму виступі зосередила увагу на профілактиці отруєнь бджіл, класах токсичності пестицидів по відношенню дії на бджіл.

Учасникам наради спеціалістами Снятинського відділу було роздано інформаційні листівки.