Обережно ожеледиця!

Коли сонце сяє,на дворі сніг і морозець – це чудова нагода для прогулянки на свіжому повітрі, але тим не менше високі ризики травмуватись через ожеледицю.Щороку внаслідок падіння травмується 97,5 тисяч українців.Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Снятинський відділ Коломийського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» закликає всіх дотримуватись техніки безпеки і бути максимально уважним та обережним на дорогах,особливо при погіршенні погодних умов.

Щоб уникнути травмування виконуйте наступні правила:

• Пересувайтесь повільно, руки не тримайте в кишенях. Коліна    розслаблені, трохи зігнуті.
  • Якщо ви втратили рівновагу – присядьте. Так ви зменшите висоту падіння.
  • Не проходьте близько біля будівель та дерев (можливе падіння буруль).
  • Будьте обережні, коли переходите дорогу або перебуваєте на узбіччі.
  • Обирайте взуття на низьких підборах та з рельєфною підошвою.

Також ризики травмування знизять такі поради:

• Заздалегідь плануйте свій час, щоб не поспішати.
  • Спробуйте спланувати маршрут так, щоб уникати нерозчищених та покритих кригою місць.
  • Не несіть великі та важкі предмети, які можуть затулити огляд та порушити рівновагу.
  • Обережно на паркуванні. Обирайте місця, які розчищенні від льоду. Якщо ви виходите або сідаєте в машину, тримайтесь за неї.
  • Коли ви крокуєте, не відволікайтесь на ґаджети.

Якщо вам все ж таки доводиться йти по кризі:

• Робіть маленькі кроки або ніби волочіть ноги.
  • Трішки нахиляйтесь, коли крокуєте. Так, щоб ваш центр тяжіння був над ногами.
  • Якщо йдете кригою, уникайте нерівностей.

Будьте уважні та бережіть себе!

Фельдшер санітарний

Снятинського відділу

Коломийського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»