Яка користь солі для організму?

Для нас сіль корисна як основне джерело надходження в організм натрію і хлору.

Біологічна роль натрію – підтримання осмотичного тиску і рН середовища. Разом з калієм натрій формує електричний потенціал мембран клітин, за рахунок якого передається сигнал в нервових клітинах, м'язових клітинах та ін.

Біологічна роль хлору пов'язана з тим, що хлорид-іони здатні проникати через мембрану клітин, вони разом з іонами натрію і калію підтримують осмотичний тиск і регулюють водно-сольовий обмін, створюють сприятливе середовище в шлунку для дії ферментів шлункового соку.

Чим корисна сіль для організму

Корисні властивості цього мінералу мають величезне значення для здоров’я організму людини. Натрій відповідає за генерацію електричних імпульсів у нервових клітинах, забезпечуючи нормальну роботу м’язів. Крім того, регулює водний баланс в організмі. Хлор бере участь в обмінних процесах, допомагаючи в синтезі соляної кислоти в шлунку і розщепленні жирів.

Радимо, вибирати сіль ЙОДОВАНУ, щоб уникнути йододефіцитних станів! Денна норма солі становить до 5г!!! Не пересоліть!!!

Крім того, джерелами йоду в харчуванні є продукти моря:

• Морська риба ( палтус, тріска, лосось, оселедець,  тощо) містить від 30 до 60 мкг;
  • Морські молюски ( кальмари, креветки) – від 110 до 200 мкг;
  • Ламінарія ( морська капуста) – 100 г готової до вживання повністю покривають добову дозу йоду для людини;
  • Журавлина. Всього 11 г дадуть вам 400 мкг;
  • Курка. У курячому м’ясі міститься 7 мкг йоду на 100 г

Це лише деякі приклади продуктів, багатих йодом. Однак, пам’ятайте,

що надлишок йоду теж шкідливий, так що стежте за розміром порцій.

Бережіть себе та близьких.

Фельдшер санітарний відділення

епідеміологічного нагляду (спостереження)