Снятинський відділ Коломийського районного управління ДПСС в Івано-Франківській області інформує:

Настали теплі весняні дні. Одним із найбільш простих і доступних засобів оздоровлення дорослих і дітей є прогулянки на свіжому повітрі, відпочинок на природі зі своєю родиною та друзями, походи до лісу. Але варто пам’ятати, що найкращий відпочинок – це безпечний відпочинок.

Потрібно знати правила безпеки, яких необхідно дотримуватись під час перебування на природі.

Не вживайте продукти і напої сумнівної якості чи протерміновані продукти.

Не купуйте продукти харчування на стихійних ринках з рук у приватних осіб або ті, що швидко псуються і реалізуються без відповідних умов охолодження (ковбаси, кулінарні і кремові вироби, йогурти тощо).

Не готуйте страви «про запас»: їх бажано вживати відразу, зберігання виготовленої страви без охолодження не повинно перевищувати двох годин.

Не беріть на пікнік торти, тістечка з кремом, інші солодощі – вони швидко псуються і часто стають причиною отруєння.

Страви з майонезом швидко псуються при високих температурах повітря.

Не зберігайте на наступний день їжу, що залишилася після пікніка.

Під час відпочинку з дітьми дорослим необхідно ретельно слідкувати за тим, щоб діти не споживали продукти сумнівної якості.

Перед вживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити протічною питною водою, а при вживанні дітьми – ще й обдати окропом.

Мийте руки, фрукти та овочі, ножі і поверхні, на яких нарізатимете і подаватимете їжу, захищайте їжу від комах.

Перед приготуванням їжі та перед її вживанням завжди мийте руки з милом.

Не використовуйте для пиття, приготування їжі і миття посуду воду з відкритих джерел (річок, озер, підземних джерел, поверхневих вод).

Для пиття і приготування їжі використовуйте воду тільки з централізованих джерел водопостачання або питну фасовану.

Перебуваючи під сонячними променями, не забувайте собі та дітям одягати головний убір.

У разі виникнення будь-яких ознак захворювання необхідно терміново звернутись до найближчої лікувальної установи. Слід пам’ятати – самолікування становить загрозу здоров'ю! Бажаємо усім гарного відпочинку!