ПЛАНОВИЙ МОНІТОРИНГ

  • 51

 

Протягом квітня місяця 2023 року Снятинським відділом Коломийського районного відділу Державної Установи « Івано – Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» проводились планові моніторингові дослідження: КНП «Снятинська БЛ», ліцей  с. Задубрівці, ЗДО с. Задубрівці, ліцей с. Джурів, ЗДО с. Джурів, Обласний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю (повнолітними та дітей з інвалідністю) «Лелеченя» с. Джурів Снятинської ТГ. Було відібрано проби для л води питної, якості готових страв харчових продуктів на мікробіологічні та санітарно – хімічні показники,  змиви на контроль якості поточної дезінфекції, грунт - на гельмінтологічні та санітарно - хімічні дослідження. Проведено інструментальні заміри параметрів мікроклімату, рівня освітлення та шуму. За результатами лабораторних досліджень нестандартних проб не виявлено.

Разом з цим, з метою запобігання виникненню спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, харчових отруєнь та збереження здоров’я  проведено бактеріологічне обстеження персоналу на кишкову групу інфекцій.  Носіїв вказаних інфекцій не виявлено.

Проводився відбір та дослідження проб атмосферного повітря в зоні впливу автошляхів м. Снятин вул. Винниченка кільцева розв’язка, вул. Шевченка біля поліклініки, вул. Шевченка біля автостанції,  ринок (зона впливу автошляху),  ліцей ім. М. Бажанського (зона впливу автошляху). Всі дослідження в межах гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин в атмосферному повітрі.

В межах моніторингу досліджувалися проби питної води централізованого водопроводу м. Снятин за мікробіологічними, паразитологічними та санітарно – хімічними показниками. А також відібрано проби води питної з природного джерела  м. Снятин, вул. Касіяна та досліджено за показниками епідемічної безпеки та санітарно – хімічними показниками безпечності та якості питної води. За результатами лабораторних досліджень проби води відповідають ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Проводились лабораторні досліджень води відкритих водойм, а саме р. Прут, р. Черемош, р. Белелуйка. Нестандартних проб не виявлено.

Спеціалістами активно висвітлювались в ЗМІ питання щодо профілактики інфекційної та неінфекційної захворюваності з метою недопущення її спалахів серед населення, а саме: « Основні правила профілактики харчових отруєнь напередодні Великодніх свят», «7 квітня – Всесвітній день здоров’я», «Небезпека при виконанні робіт у замкнутому просторі», «Що необхідно знати при відвідуванні перукарні», «Як правильно вийти з посту», «Увага! Пестициди», «Якість води і здоров’я людини», «Альтернативні джерела водопостачання у надзвичайній ситуації у сільській місцевості». «Всесвітній день охорони праці» та щоденна інформація по моніторингу радіаційного фону та якості води питної централізованого водопроводу на території громади.

Наголошуємо, моніторинг проводиться з метою визначення умов навчання, якості харчування та надання необхідних рекомендацій при виявлені нестандартних зразків та замірів.

           

Завідувачка відділення епідеміологічного

нагляду (спостереження) та профілактики

неінфекційних захворювань

Снятинського відділу Коломийського районного відділу

ДУ « Івано – Франківський ОЦКПХ МОЗ»

Галина МАКАРЕНКО

Інші статті

Всі статті