Всесвітній день руху для здоров’я.
10 травня світова спільнота відзначає Всесвітній день руху для здоров’я. Відомо, що рух продовжує життя. А його відсутність навпаки, дається взнаки на організмі людини. Знижуються функції ЦНС, падає діяльність гормональної системи, людина швидше втомлюється, стає ослабленою, розгубленою тощо. Гіподинамія – саме так називають малорухливий спосіб життя – суттєво погіршує процес обміну речовин в організмі.
Мета цього свята спонукати людей до фізичної активності. Ми повинні рухатися при першій можливості. Якщо робота є причиною пасивного способу життя, необхідно займатися фізичними справами.
МЕТА ТА ОСНОВНІ ЦІЛІ СВЯТА
Всесвітній день руху для здоров’я має певні цілі, які розроблені у відповідності з глобальними та національними стратегіями. Та торкаються вони не тільки фізичної активності, а також здорового харчування та загального здоров’я людини:
- Підвищення обізнаності громадськості про переваги фізичної активності в профілактиці неінфекційних захворювань;
- Пропаганда переваги фізичної активності і її регулярної практики;
- Збільшення активності населення через спортивні заходи та інші соціально – культурні форуми;
- Пропаганда здорового способу життя та вирішення пов’язаних зі здоров’ям проблем за допомогою спорту і фізичної активності.
ЧОМУ ВАЖЛИВИЙ ЦЕЙ ДЕНЬ?
В цей день різні спортивні організації влаштовують змагання та марафони, щоб привернути увагу людей до важливості руху задля їхнього здоров’я. Акції проводяться також в освітніх закладах, щоб заохотити дітей до рухової активності.
Кожен з нас може інвестувати в своє здоров’я, і ці інвестиції – ніщо інше, як звичайна активність. Всесвітній день руху для здоров’я має стати певним поштовхом до зміни способу життя. Що можна зробити в цей день?
- Придбати абонент до фітнес-центру;
- Записатися в басейн;
- Відправитися на велопрогулянку;
- Зіграти у футбол;
- Зробити 10 000 кроків, а можна просто спробувати скандинавську ходьбу.
Скандинавська ходьба дуже лояльний до будь – яких умов, віку та особливостей самопочуття вид спорту.
Пам’ятайте, що рухова активність може замінити будь-які ліки, проте навіть самі дорогі та ефективні таблетки не зможуть замінити фізичних навантажень.
Наша порада – більше рухайтеся і будете здорові!
Фельдшер санітарний відділення
епідеміологічного нагляду (спостереження)
та профілактики неінфекційних захворювань
Снятинського відділу Коломийського районного відділу
ДУ « Івано – Франківський ОЦКПХ МОЗ»
Галина ДАНИЛЬЧУК