Снятинський відділ Коломийського районного управління ГУ ДПСС в Івано-Франківській області інформує:

Прості правила поведінки з улюбленцем в спеку і методи, що допоможуть уберегти вихованців від небезпечних наслідків впливу високих температур улітку:

- Не перегодовуйте, адже наші улюбленці менше рухаються в спеку, тому їм потрібні менші порції їжі.

- Свіжа питна вода має бути завжди у вільному доступі, адже в спеку організм тварини швидко втрачає рідину.

- Лежанка для сну повинна стояти в добре провітрюваному приміщенні, на неї не мають потрапляти промені сонця з вікна;

- Стригти тварину повністю під час спеки не рекомендується, адже шерсть виконує функцію терморегулятора і захищає від перегріву;

- Ніколи не залишайте тварин в автомобілях без догляду;

- Уникайте довгих прогулянок на відкритому сонці.

Прямі промені палючого сонця набагато небезпечніші за холод. Якщо ви помітили, що тварина часто зупиняється, не реагує на голос або лягає відпочити посеред прогулянки, її потрібно негайно відвести у затінок. Також ознаками теплового удару можуть бути:

- прискорене дихання;

- зблідла слизова ротової порожнини;

- блювота.

Для надання першої допомоги ветеринарні лікарі рекомендують змочити прохолодною водою живіт, подушечки лап і вушні раковини тварини, відразу звернутися за допомогою в найближчий заклад ветеринарної медицини.