Щодо захворюваності на грип, ГРВІ та COVID-19 на території Снятинської ТГ

За результатами щотижневого епідеміологічного моніторингу за 49 тиждень (04.12.2023 – 10.12.2023) на території Снятинської громади зареєстровано 106 випадків ГРВІ, в тому числі 3 випадки COVID-19. Серед захворілих 48 дітей до 17 років, що складає 45,3% від усіх захворілих. У порівнянні з 48 тижнем 2023 року захворюваність зросла на 19%. Перевищення епідпорогу немає. Випадків грипу з початку епідсезону грип, ГРВІ та COVID-19 2023-2024, а саме – з 02.10.2023 року, на території громади не зареєстровано.

Летальних випадків від ускладнень ГРВІ та COVID-19 не зареєстровано.

Звертаю увагу, що найкращим способом боротьби з грипом та COVID-19 є вакцинація. Вакцинуватися проти грипу можна не тільки на початку, а й упродовж усього епідсезону захворювання на грип.

Важливо пам’ятати, що вакцинація від грипу не захищає від COVID-19 і навпаки. А також враховувати, що згідно з рекомендаціями Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) щодо поєднання вакцин — щеплення проти цих недуг можна робити в один день або з мінімальним інтервалом.

Для того, щоб мінімізувати ризик передачі захворювання між людьми, використовуйте наступні правила:

• уникайте контакту з особами, що мають прояви ГРВІ;
  • обмежте відвідування місць великого скупчення людей;
  • за можливості, виділіть собі окреме приміщення та часто його провітрюйте, обмежте контакти з іншими людьми;
  • часто мийте руки з милом;
  • не торкайтеся очей, носа, рота немитими руками;
  • закривайте серветкою або згином ліктя ніс та рот при чханні та кашлі;
  • уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань.

Порадьтеся зі своїм сімейним лікарем та отримайте всі рекомендовані дози вакцин вже тепер. Бережіть себе та будьте здорові!