Благовіщення Пресвятої Богородиці

25 березня християни святкують Благовіщення Пресвятої Богородиці - одне з 12 найбільших свят у літургійному році. Це третє за значенням християнське свято після Великодня і Різдва Христового.

Євангеліє від Луки розповідає, що до Діви Марії, яка була заручена з Йосифом, з'явився Архангел Гавриїл і повідомив, що вона непорочно зачне від Святого Духа і народить Сина Божого - Ісуса Христа.

Святкування Благовіщення встановлене Церквою у IV ст. У церковному календарі свято Благовіщення має постійну дату - 25 березня і відзначається за 9 місяців до Різдва Ісуса Христа - 25 грудня.

Український народ особливо шанує свято Благовіщення і суворо забороняє всяку працю цього дня: кажуть, що навіть птиця на Благовіщення святкує, гнізда не в'є.

За народними прикметами, яка погода на Благовіщення, така буде і на Великдень.