Снятинський відділ Коломийського районного управління ГУ ДПСС в Івано-Франківській області інформує:
Настав час сезону активності кліщів, які є переносником такої інфекційної патології як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма). Очевидно, найкращою профілактикою є уникнення укусів кліщів.
Хвороба Лайма є трансмісивне, природно- вогнищеве захворювання, яке характеризується ураженням шкіри, нервової системи, серця, нерідко приймає хронічний, рецидивний перелік.
У вологих місцевостях кліщі добре розвиваються в траві. Під час прогулянок по такій місцевості слід йти посередині стежки та носити довгі штани (світлі, щоб було легше ідентифікувати кліщів), заправлені в шкарпетки.
Після повернення до дому необхідно провести самоогляд тіла і прикріпленого кліща потрібно механічно видалити, потягнувши прямо за допомогою пінцета або прокочуючи його під змоченим кінчиком пальця. Потрібно уникати відривання прикріплених кліщів, оскільки окремі частини можуть залишатися в шкірі та викликати гнійну інфекцію.
Прикріпленого кліща рекомендовано виявити і видалити протягом першого дня, з часом ризик зараження збільшується.
Знання населенням проявів іксодових кліщових бореліозів, шляхів інфікування і заходів індивідуальної профілактики дозволить проводити своєчасні і дійові, в цих випадках, заходи як медичного, так і соціального
характеру, які значно знижують ймовірність виникнення захворювання
та можливих небезпечних ускладнень.
Всім особам, які потрапили під напад кліща, рекомендується проводити щоденно термометрію протягом двох тижнів і стежити за самопочуттям.
У разі появи будь-яких ознак захворювання: підвищення температури тіла, почервоніння, припухлості на шкірі в місці укусу необхідно звернутися до лікаря-інфекціоніста!