10 правил вибору іграшок для дитини
На сьогоднішній день на ринку України представлено широкий асортимент іграшок різного походження. Але чи багато серед них іграшок, абсолютно безпечних для дітей?
Дитячі іграшки – перші друзі Вашої дитини. На них покладена важлива функція – іграшки допомагають дитині розвиватись і пізнавати світ. Але іграшка може стати і ворогом для дитини. Як відрізнити хорошу іграшку від тої , яку купувати точно не варто.
На що варто звертати увагу при покупці іграшки , щоб не нашкодити дитині:
1. Матеріал іграшки.
Матеріал іграшки – це перший критерій при виборі пластмасової іграшки.
Безпечна пластмасова іграшка повинна бути прохолодною і твердою на дотик. М’якість пластмасі додають фталати та інші шкідливі складники. Перед покупкою понюхайте іграшку. Якщо від неї відходить різкий неприємний запах , значить ймовірно в її складі є фенол, постійний контакт з яким може призвести до проблем з здоров’ям Вашої дитини ( робота печінки, нирок , сильна алергія).
2.Розмір іграшки
Для маленької дитини небезпечні як надто великі і важкі, так і надто маленькі іграшки. Вікові обмеження на упаковці або етикетці іграшки – важлива інформація !
3. Шви м’якої іграшки.
Вибираючи м’яку іграшку звертайте увагу на якість швів.
4. Наповнювач іграшок.
Паралон, синтепон чи гранули? Паралон через деякий час почне виділяти шкідливі речовини, тому краще купувати іграшки з наповнювачем з синтепону. Такі іграшки легко миються і швидко сохнуть. Якщо Вам сподобалась іграшка з наповнювачем гранулами, то переконайтесь, що всередині іграшки є герметичний чохол-підкладка, в якому ці гранули знаходяться.
5. Краї і кути
Під час гри дитина запросто може поранитись, тому в дитячих іграшках не має бути гострих кутів і гострих деталей.
6. Кріплення деталей іграшки
Переконайтесь, що всі деталі іграшки закріплені надійно.
7. Шнурівки, бантики ,мотузочки.
Не купуйте іграшки з надто довгими елементами або зніміть їх перед тим , як дати дитині. Зовсім маленькі діти можуть запросто заплутатись в цих деталях іграшки.
8. Шумовий ефект.
Діти зазвичай дуже люблять іграшки зі звуком, але деякі з них можуть мати недопустимий для дитячого вуха рівень шуму. І якщо навіть з іграшкою все в порядку, педіатри не рекомендують гратися з такими іграшками більше півгодини в день – це надто серйозне навантаження на дитячий слух і психіку.
9. Місце покупки
Остерігайтеся покупки іграшок на різних ярмарках, стихійних ринках.
10.Супровідні документи
Завжди звертайте увагу на етикетку і упаковку іграшки. Безпечною можна вважати таку іграшку, на якій вказані:
- матеріал, з якого вона виготовлена;
- країна-виробник;
- вікові обмеження;
- відповідність стандартам;
На іграшці, також повинен зазначатися вік дитини, якій призначена іграшка,
має додаватися інструкція з експлуатації чи правила гри, а також спосіб обробки такої іграшки (миття, чищення, дезінфекція).
Будьте уважні при покупці іграшок дбаючи про здоров’я дитини.