Коломийським районним сектором № 2 філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області за участю начальника сектору превенції Відділення поліції № 1 (м.Снятин) Коломийського РВП ГУНП в Івано-Франківській області, капітана поліції Чичула Семена Григоровича, дільничного офіцера поліції Відділення поліції № 1 (м.Снятин) Коломийського РВП ГУНП в Івано-Франківській області, старшого лейтенанта Сливчука Ігоря Івановича, начальника Служби у справах дітей Снятинської міської ради Курилюк Емілії Дмитрівни, завідувача сектору «Снятинське бюро правничої допомоги» Коломийсько-Вижницького відділу надання безоплатної правничої допомоги Лазаренко-Гаїни Вікторії Іванівни, фахівця із соціальної роботи  Комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Снятинської міської ради Пецкович Оксани Михайлівни проведено інформаційно-комунікативний захід на тему: «Пробаційні програми. Суть, особливості, переваги для правопорушника та громади».

Метою зустрічі є сприяння підвищенню рівня використання пробаційної програми як інструменту впливу на поведінку суб’єктів пробації задля формування у них соціально сприятливих змін особистості та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Пробаційні програми є новим, проте дієвим інструментом у роботі з особами, засудженими до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі. Реалізація заходів, передбачених пробаційною програмою, яка призначається за рішенням суду,  дозволяє суб’єктам пробації, отримати ключові знання та навички щодо зміни прокримінального мислення, подолання агресивної поведінки, формування життєвих навичок, попередження вживання психоактивних речовин, подолання домашнього насильства задля досягнення позитивних змін у власному житті, формування безпечного суспільства, зниження злочинності та попередження повторних злочинів.

В ході зустрічі роз’яснено мету, завдання затверджених пробаційних програм «Зміна прокримінального мислення»; «Попередження вживання психоактивних речовин»; «Подолання агресивної поведінки»; «Формування життєвих навичок»; «Подолання домашнього насильства», особливості їх реалізації та переваги для правопорушника і громади в цілому.

Увазі учасників представлено презентацію та буклети на тему, що обговорювалась.