Продовжується моніторинг якості води

Фахівцями Снятинського відділу Коломийського районного відділу  ДУ «Івано-

Франківський ОЦКПХ МОЗ»  продовжується моніторинг якості води  відкритих водойм  в місцях масового відпочинку та природних джерел на території Снятинської, Заболотівської та Городенківської територіальних громад. Результати лабораторних досліджень свідчать, що вода в наших водоймах здебільшого придатна для купання та відповідає діючим санітарним нормам.

Якість води відкритих водойм  постійно змінюється в залежності від метеоумов, стану забруднення поверхневих вод тощо.

Слід завжди пам’ятати про захворювання, які можуть передаватись через воду відкритих водойм, зокрема:

- холера і дезинтерія;

- кишкові інфекції,що спричиняють розлади травлення;

- шкірні захворювання, контактні дерматити;

- лістеріоз, лептоспіроз;

- запалення внутрішнього вуха;

- гельмінтози (глисти).

Щоб убезпечити себе та близьких від таких неприємних  «сюрпризів», пам’ятайте про наступне:

- ніколи не купайтесь у «стоячій воді», бо така вода багата патогенними мікрооганізмами, паразитами, гризунами та є небезпечною для здоров'я;

- не ковтайте воду під час купання;

- не відпускайте у воду дітей без нагляду, та не купайтесь наодинці;

- не мийте посуд, харчові продукти, в тому числі овочі та фрукти у воді, де купаєтесь.

Нехай будь-який відпочинок приносить вам тільки користь та задоволення!