До відома власників пекарень та кондитерських цехів.

  • 43

 

Снятинський відділ Коломийського РВ ДУ « Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» запрошує до співпраці власників приватних пекарень та кондитерських цехів  щодо контролю якості хлібобулочних та кондитерських виробів.

Санітарно-гігієнічна лабораторія  відповідає критеріям оцінювання вимірювальних  можливостей і визнана технічно компетентною при проведенні вимірювань у сфері законодавчо регульованої метрології .

 Хліб і випічка – це основа кулінарних традицій будь-якого народу. Складно уявити собі українську кухню без такого традиційного виду випічки, як хліб. З ним пов’язано безліч звичаїв і традицій нашого народу. Скільки живуть на світі люди, стільки вони випікають хліб.

 Якість хлібобулочних виробів нормується державними стандар­тами(ДСТУ,ТУ та інші).  Її оцінюють за органолептичними  та фізико-хімічними показниками.

До органолептичних показників якості хліба відносяться наступні його характеристики:

смак, запах, зовнішній вигляд, стан поверхні, забарвлення кірок, стан м’якуша. 

До фізико-хімічни­х показників якості хлібобулочних та кондитерських виробів відносяться:

вологість, кислотність,пористість, масова частка цукру, масова частка жиру, масова частка солі та інші.

Кислотність у деякій мірі характеризує смакові властивості хліба. Недостатньо або надто кислий хліб має неприємний смак. Кислотність хліба обумовлена продуктами бродіння тіста 

Пористість – властивість, за якою оцінюють ступінь пропеченості хлібобулочних виробів.Пористість хліба показує відсоткове відношення об’єму пор до загального об’єму м'якушки. Добре розпушений хліб з рівномірною, дрібною, тонкостінною пористістю легше розжовується, просочується травними соками й тому повніше засвоюється. Пористість встановлена для кожного виду хлібобулочних виробів.

Вологість хліба, як і його рецептура, визначає його енергетичну цінність. Цей показник також важливий для розрахунку виходу хліба Хліб з підвищеними вологістю, кислотністю та  зниженою пористістю вважається нестандартним і не допускається в продаж населенню. Він може бути використаний для приготування сухарів, хлібного квасу або повертається на переробку для випікання нижчих сортів хліба. Збільшення вологості і кислотності  хліба погіршує  його смакові властивості , знижує харчову цінність. Вживання хліба з підвищеною кислотністю може стати причиною загострення захворювань  органів травлення. Тому цей показник є визначальним і в першу чергу говорить про якість хлібобулочних виробів В деяких виробах (булочних, здобних, кондитерських та ін.), крім названих показників, визначають вміст жиру ,цукру,солі, золи та інші.

Санітарно-гігієнічна лабораторія Снятинського відділу Коломийського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» пропонує  по даних показниках послуги   для зацікавлених юридичних і фізичних осіб.

Для подання заявок та оформлення договорів Вам необхідно звернутися за адресою: м. Снятин вул. Кобринських,20.,е-mail ses_snyatin@ukr.net

Фото без опису

Інші статті

Всі статті