Як стати роботодавцем, дружнім до ветеранів
Наслідки війни залишають свій відбиток у всіх сферах та регіонах. Збільшується кількість ветеранів.Частина з них продовжує службу в Збройних силах, але є і будуть ті, хто хоче повернутися до цивільного життя.
Роботодавцям вже сьогодні слід готуватися до роботи з ветеранами та ветеранками.
Варто зазначити, що ветерани — це переважно молоді люди і більшість із них працездатного віку. Здебільшого вони прагнуть повернутися на попереднє місце роботи.
- Переваги та виклики для роботодавця при працевлаштуванні ветерана
Абсолютна більшість компаній готові працевлаштовувати людей із досвідом бойових дій. І цього боятися не потрібно.
Особливо зацікавлені у ветеранах роботодавці зі сфери автобізнесу, будівництва та інженерії через ймовірний практичний досвід отриманий під час служби.
Роботодавці вже відмічають ряд конкурентних переваг військових. Серед яких:
- лідерські якості, патріотизм, вміння брати відповідальність та працювати у складних ситуаціях;
- вміння керувати людьми та ухвалювати складні рішення;
- відповідальність та дисциплінованість;
- здатність до командної роботи;
- вміння адекватно реагувати на кризові ситуації та здатність швидко опановувати емоції;
- часто набувають новий досвід володіння технікою та нестандартного її застосування.
Та перш ніж наймати людей із досвідом військової служби або декларувати себе як компанію відкриту для співпраці з ветеранами, бажано підготуватись та провести деякі зміни в корпоративній культурі та робочому середовищі.
- Як компанії підготуватись до співпраці з ветеранами
- Адаптуйте корпоративну культуру та політику під потреби ветеранів. Максимально враховуйте які можуть бути потреби у ветеранів та навчіть з повагою до цього відноситись колектив.
- Підготуйте команду до змін. Ваші рішення потрібно обговорити в колективі.
- Організуйте навчання щодо особливостей взаємодії з людьми, які мають бойовий досвід. Чимало людей відчувають збентеження під час взаємодії з ветеранами, або ж не знають, як побудувати комунікацію. Навчання у форматі вебінарів або освітнього курсу має дати відповіді на такі запитання.
- Перевірте процес найму та адаптації працівника. Перш ніж вказувати у вакансіях, що ви відкриті до найму ветеранів, підготуйте до цього рекрутерів — навчіть їх аналізувати військовий досвід у резюме та толерантно запитувати про нього на співбесідах. Якщо ж кандидат не підходить за професійними вимогами, то в жодному разі у захисників не має складатися враження, що це через досвід служби чи ветеранський статус.
- Створіть безбар’єрне робоче місце. Подбайте, щоб був комфортний доступ до робочого місця. Це стосується не лише облаштування офісу / виробництва, санітарних кімнат, але й не зовсім очевидних на перший погляд рішень. Наприклад, субтитрування відео та дзвінків для людей, які мають порушення слуху.
- Розповідайте, що ви відкриті до ветеранів у своїй команді. Щоб ветерани дізнались про вашу готовність до співпраці, варто говорити про це публічно. Робіть це в різний спосіб: в запрошеннях, зверненнях, на зустрічах, в особистому спілкуванні.