Бактеріологічне дослідження сечі

  • 17

 

        Бактеріологічне дослідження сечі з антибіотикограмою – один з методів діагностики інфекцій сечовивідних шляхів .
        Бактеріологічне дослідження (бакпосів) дозволяє виявити ріст патогенної, умовно-патогенної мікрофлори в сечі, оцінити її роль у розвитку інфекційного процесу, а антибіотикограма – підібрати препарати для антибіотикотерапії з урахуванням чутливості резистентності до них мікроорганізмів.
        Посів сечі  виявляє патогенні мікроорганізми, присутні у зразку сечі пацієнта.  Найчастіше під час аналізу в сечі виявляються такі бактерії, як Escherichia coli, відповідальні за розвиток інфекцій сечовивідних шляхів. Ці інфекції також можуть бути спричинені іншими збудниками, як-от бактерії видів Staphylococcus saprophyticus та родів Klebsiella, Proteus або Enterobacter.                   Інфекції, спричинені вірусами або грибками, трапляються рідко.
        У сечі здорової людини може міститися нормальна для сечовивідних шляхів, слизових оболонок і шкіри мікрофлора, яка представлена непатогенними й умовно-патогенними мікроорганізмами.

        Щоб підтвердити роль умовно-патогенної мікрофлори в розвитку інфекційного процесу і встановити, який саме мікроорганізм або асоціація мікроорганізмів є причиною інфекції, проводиться бактеріологічне дослідження сечі.

        Антибіотикограма – допоміжне дослідження, проводиться тільки у випадках, коли наявність запального процесу й етіологічна роль мікроорганізмів у його розвитку підтверджені. Її мета – надати лікарю інформацію для підбору ефективних препаратів, внесення коректив до схеми антибіотикотерапії.
 Правила підготовки та збору:

  • у день напередодні збору сечі рекомендується виключити вживання гострої, надмірно солоної їжі й алкоголю;
  • безпосередньо перед збором сечі здійснити ретельний туалет зовнішніх статевих органів, вимити руки;
  • жінкам рекомендується ввести до піхви тампон, щоб виключити потрапляння до сечі вагінальних виділень. Не слід здавати сечу в період менструації без крайньої необхідності;
  • не торкатися внутрішніх поверхонь контейнера та кришки руками, уникати зіткнення краю контейнера з тілом, статевими органами;
  • щільно закрити контейнер і доставити в лабораторію.

        Бактеріологічне дослідження сечі, проводяться на платній основі в Снятинському відділі Коломийського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України».  Послуги затверджені прейскурантом цін ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я  України» від 27.02.2023 року, наказ №25, зі змінами від 03.02.2025 року.

        Дане дослідження здійснюється із застосуванням сучасного обладнання,  сертифікованих реактивів та витратних матеріалів, кваліфікованими співробітниками.

  Способи отримання результатів - електронний варіант на електронну пошту або Viber, паперовий варіант при отриманні власноруч.

Наша адреса: м.Снятин, вул. Кобринських, 20, мікробіологічна лабораторія.

                     E-mail ses_snyatin@ukr.net

 

Фото без опису

 

Інші статті

Всі статті