Ентерококи.

  • 14

 

Ентерококи – багаточисельна група мікроорганізмів, що входять до складу нормальної мікрофлори шлунково-кишкового тракту (у вмісті товстої кишки їх концентрація складає 107 КУО/г) і мають важливу роль в забезпеченні колонізаційної резистентності слизових оболонок. В той же час ентерококи відносяться до представників групи умовно-патогенних бактерій, здатних викликати, за певних умов, інфекційний процес, як за рахунок екзогенного інфікування, так і аутоінфекції.

Основними нозологічними формами, при яких виділяються ентерококи, є інфекції сечовивідних та жовчних шляхів, бактеріємії, інфекції шкіри та м'яких тканин, септичний артрит.

Найпереконливіше патогенетична роль ентерококів показана при ендокардиті. На частку цих мікроорганізмів припадає 5-10 %. Зазвичай це підгострий ендокардит, але можливий і гострий, з швидким руйнуванням клапанів серця. Ентерококові бактеріємії, що спостерігаються при ендокардиті та інших локальних інфекціях, виникають найчастіше унаслідок колонізації цими мікроорганізмами венозних катетерів.

Про етіологічну роль деяких видів ентерококів (E.faecalis, E.faecium, E.durans) у виникненні харчових токсикоінфекцій можна судити за наявними в літературі описами спалахів цих захворювань. Показано, що збудниками харчових токсикоінфекцій є лише штами ентерококів, які володіють ентеротоксигенними властивостями.

Джерелом інфекції найчастіше є людина (хворий або бактеріоносій), зайнята на об'єктах харчової промисловості або громадського харчування.

Більшість інфекцій, що викликаються ентерококами, носять, як було вказано, ендогенний характер.

Виділення ентерококів зазвичай не представляє особливих труднощів і проводиться з використанням бактеріологічних методів дослідження, що передбачають посів клінічного матеріалу.

Матеріалом для дослідження служать проби крові, cеча, рана, синовіальна     рідина, біоптати при ендоваскулярних інфекціях (інфекційний ендокардит).     Бактеріологічне дослідження, клінічного матеріалу, на платній основі, проводиться  у мікробіологічній  лабораторії Снятинського відділу Коломийського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України».  Послуги затверджені прейскурантом цін ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я  України» від 27.02.2023 року, наказ №25, зі змінами від 03.02.2025 року.

Способи оплати - банківською картою в установі через термінал, або за реквізитами в банку.

 Способи отримання результатів - електронний варіант на електронну пошту або Viber, паперовий варіант при отриманні власноруч.

Наша адреса: м.Снятин, вул. Кобринських, 20, мікробіологічна лабораторія.

                     E-mail ses_snyatin@ukr.net

Більш детальну інформацію можна отримати по номеру телефона

068 665 22 10, завідувач мікробіологічної лабораторії Наталія Добра

 


Фото без опису

Інші статті

Всі статті