Старостинський округ № 2

Княже, Драгасимів

Староста Миронюк Михайло Миколайович

Княже

Провідний спеціаліст з документування - Миронюк Олена Мирославівна

Головний спеціаліст-землевпорядник - Михайлик Ольга Миколаївна

 

   Тучапи (Tuchapy) – село розташоване південно-західніше Снятина. Вперше документально фіксується 1410 року. Топонім утворений від родової назви Тучапи < особова назва Тучап, що є на думку дослідників давньослов'янським іменем не зафіксованим у давніх джерелах. Місцеві мешканці стверджують, що у назві села відбилися часи татарського лихоліття. А тому вони оберігаючись від ворогів ставили для охорони чати, тобто сторожу. Говорили: "Ту (т) чати", згодом поселення стали називати Тучапи.

Загальна площа – 673,20 га, площа нас.пункту – 220,70 га.

Населення – 520 осіб

Віддаль до Снятина – 20 км, до Івано-Франківська – 105 км.

Пошт. інд. 78357

   У селі працює загальноосвітня школа І ступеня (завідувач Левицька Світлана Федорівна) і в ній навчається 14 учнів.

   Станом на 1 січня 2009 року в селі нараховувалося 188 господарств. Всю землю в кількості 300,95 га розпайовано до присадибних ділянок. А фермерське господарство, яке очолює Ірина Романівна Карп'юк, обробляє 7 га сільськогосподарських угідь.

   У користуванні жителів села: вантажних автомобілів – більше 4, легкових – 48, мікроавтобусів – 3, комбайнів – 2, міні-тракторів – 3, мотоциклів – 10.

   Село має фельдшерсько-акушерський пункт (завідувач – Сенюк Надія Ярославівна). У населеному пункті працює бібліотека (завідувач – Фербей Людмила Василівна). Книжковий фонд становить 5878 примірників. До місцевої АТС підключено 27 абонентів. Кафе "Козацькі забави" (власник Микола Курилюк) та крамниця "Універсам" (власник Наталія Плешкан) відзначаються високою культурою обслуговування.

   До нових літописних сторінок цього поселення треба додати те, що 1999 року відкрито стадіон. У 2000 році споруджено пам'ятник Т. Г. Шевченку. Шістнадцятого травня 2000 року освячено відновлений хрест про скасування панщини. Перебудовано хату-музей населеного пункту (2010). Відкрито пам'ятник борцям за волю України (2003), побудовано та відкрито пам’тник до 600-річчя села (2010)

   Капітально відремонтовані усі установи, зроблено огорожу школи, медпункту, сільської ради і бібліотеки. Споруджено сільський клуб на 200 глядацьких місць. Всі ці будівельно-опоряджувальні роботи велись методом народної будови.

   У селі є церква Покрови Пресвятої Богородиці. У складі Української Православної Церкви Київського патріархату. Настоятелем храму є священик о. Роман Василевич (1977р.н.), Членів громади УПЦ КП – 568 осіб (2004 р.).

   Історія Тучап, висока та одвічна мудра культура його жителів яскраво виписана нашим краянином Дмитром Чабаном у книзі "Тучапи на Черемошем" (2001), та трагічна сторінка села у книзі Василя Харитона “Нескорені Тучапи” (2010).

Драгасимів

Провідний спеціаліст з документування - Миронюк Олена Мирославівна

Головний спеціаліст-землевпорядник - Михайлик Ольга Миколаївна

 

   Драгасимів – cело південно-західніше Снятина. Топонім походить від особової назви Драгасим.

Перша письмова згадка про село – 1537 р.

Площа населеного пункту – 261,40 га, населення – 541 особа.

Віддаль до Снятина – 14 км, до Івано-Франківська – 110 км.

Поштовий індекс – 78361

   У селі функціонує загальноосвітня школа І ступеня. Є ФАП, клуб, бібліотека, дві крамниці, бар, відкрито комплекс де знаходиться пам’ятники Т. Г. Шевченку та борцям за волю України, пам’ятник воїнам-односельчанам, які загинули в роки Другої світової війни. До речі у відкритті комплексу брали участь гості з діаспори під час світового злету земляків Снятинщини.

   Церква Преподобної Параскеви Сербської освячена 1848 року.

 

 

 

 

Порадник