Старостинський округ № 7

Задубрівці, Красноставці, Белелуя

Староста Болембах Василь Михайлович

Задубрівці

Провідний спеціаліст з документування - Ступарик Марта Дмитрівна

Головний спеціаліст-землевпорядник - Ісарук Марія Василівна 

 

   Задубрівці (Zadubrivtsi) – село пн.-зх. Снятина на висоті 222 м над рівнем моря. У буквальному значенні задубрівці – це люди, які жили за дібровою, де староукраїнське дуброва – «листяний ліс на родючих грунтах, у якому переважає дуб». Вперше згадується 1469 року при описі королівських земель.

Загальна площа – 1586,40 га, площа нас. пункту – 468,80 га

Населення – 1810 осіб

Віддаль до Снятина – 14 км, до Івано-Франківська – 110 км.

Поштовий індекс 78331

   На території села щовівторка працює ринок для мешканців довколишніх сіл Снятинщини і Городенківщини. Налагоджено роботу столярного і токарного цехів, працює сауна, займаються птахівництвом.

   Інші господарські заклади села: дитячий садок «Сонечко», загальноосвітня школа І-ІІІ ст., сільський Будинок культури, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв’язку, споживче товариство, мале підприємство «Зелений світ», кафе-бари «Лілія» і «Під липами», крамниці, стадіон. На території  Задубрівської ЗОШ І-ІІІ ст. є спортивний  майданчик  із  штучним покриттям.

   Сільське керівництво завжди дбало і сприяє нині збереженню старих та появі нових духовних святинь: пам’ятного хреста в честь скасування панщини, пам’ятника Т. Г. Шевченку (1963 р.), монумента жертвам Другої світової війни (1967 р.), могили Січовим стрільцям (1990 р.) Справді народною стала будова на місці старого храму нової церкви Перенесення мощів св. Миколая. Вона п’ятикупольна, хрестоподібна. Іконостас трьохярусний, ліпка із спеціального сплаву, позолочений. Церква побудована у 1991–1996 рр. за кошти громади.

 

Красноставці

Провідний спеціаліст з документування - Кантемир Катерина Михайлівна

Головний спеціаліст-землевпорядник - Ісарук Марія Василівна 

 

   Красноставці (Krasnostavtsi) –  село на р. Белелуйка (лів. прит. Пруту), пн.. Снятина на висоті 222 м. над рівнем моря. Засноване у XV ст. (перша письмова згадка припадає на 1416 рік). Складна історія заселення: "Красноставці – весь заселена 25 років тому" (1570 р.), тобто наново заселене 1545 року. У 1566 р. село мало 12 дворів, у 1665р. – лише два мешканці (двори), у 1768р. – 71 двір. На терені Красноставців виявлено монети IVVI ст. з Візантії, поховання давньоруського часу, а також сліди поселення трипільської культури. Топонім Красноставці походить від етнічної назви красноставці, первісно "люди, які прибули (переселилися) з с. Красностав".

Загальна площа – 1208,50 га, площа нас.пункту – 471,40 га

Населення – 1003 особи

Віддаль до Снятина – 9 км, до Івано-Франківська – 110 км.

Поштовий індекс 78330

   На території населеного пункту діють господарства ПАФ "Насіннєвод" (директор Муринюк М. В.), фермерське господарство "Роксолана" (Пішак Л. І.), господарство фермера Аксанюка М. І.

   У ФАПі працює один сімейний лікар і три молодших медпрацівники. В селі є також крамниця "Меридіан" (власник Кнігніцький А. В.), крамниця підприємця Семчука М. І., кафе "Левада" (власник Гарасим П. І.), товарний кіоск (підприємець Процик В. П.). Красноставська ЗОШ І-ІІ ст. заснована 1 січня 1969 року. В ній навчається 113 учнів, працює 18 вчителів та 12 чоловік техперсоналу. До послуг відвідувачів клуб, бібліотека.

   15 липня 1990 року в селі освячено могилу борцям за волю України, 22 серпня 1990 року – каплицю і хрест на могилі в честь скасування панщини, 11 жовтня 1992 року – пам'ятний хрест і дошку з написами загиблих воїнів ОУН-УПА.

   Церква с. Архистратига Михаїла (1866р.), пам'ятники Т. Г. Шевченку (1961р.) та І. Я. Франку (1961 р.) – та Пресвята Трійця, яка об'єднує і творить поважних красноставських господарів у сильних українським духом людей, у націю, у народ, сповнений чину і посвяти.

 

Белелуя

Провідний спеціаліст з документування - Тимчук Марія Всилівна

Головний спеціаліст-землевпорядник - Ісарук Марія Василівна 

 

   Белелуя (Beleluia) – село на р. Белелуйка (лів. прит. Пруту). Назва села перенесена з назви р. Белелуйка, остання – від прикметника білий, що вжитий на означення кольору води. Відстань до районного центру – 8 км.

   Белелуя – старовинне село, територія якого заселена ще 14-13 тис. років до н.е. Перша письмова згадка про населений пункт належить до 1373 року. У 1591-1619 роках Белелуя у рукописних архівних текстах значиться містечком.

Площа населеного пункту – 450,80 га, загальна площа – 1349,30 га

Населення – 1463 чол.

Віддаль до Снятина – 8 км, до Івано-Франківська – 95 км.

Поштовий індекс 78332

   На базі колишнього колективного господарства нині діють сільськогосподарський виробничий кооператив "Україна" та фермерське господарство "Яніс". На Снятинщині і за її межами добре відома продукція Белелуйського цегельного заводу.

   В інфраструктуру села входять: лікарська амбулаторія (штат 15 чоловік), дитячий садок "Пролісок" (в ньому працює 5 чоловік), бібліотека, кафе і крамниці приватних підприємців Шлемка Петра Івановича, Остафійчук Ганни Іванівни, Остафійчука Івана Івановича. Сільська АТС розрахована на 200 номерів.

   Педагогічний колектив (25 учителів) очолює п. Ольга Козьмик.

   У селі зареєстровано осередки Народного руху України (1989р.), партії "Батьківщина" (2002р.), громадські організації "Українське козацтво" (1992р.) та "Жіноче товариство ім. Олени Теліги" (1994р.).

 

Порадник

Гід державних послуг. Банер