Чисте джерело

  • 325

 

Джерело - це природній вихід підземних вод на земну поверхню. Джерела утворюються на дні ярів, балок, на схилах горбів, крутих берегах річок. На території обслуговування розташовується 4 джерела, які користуються попитом серед населення: в м. Снятин по вул. Касіяна, с. Балинці, с. Ясенів - Пільний та с. Стрільче урочище «Біленька». Вживати джерельну воду надзвичайно корисно, адже вона не хлорується, не озонується, в неї не додають різні добавки. Природня фільтрація шарами  ґрунту дозволяє їй повністю зберегти свої природні властивості.

Джерельна вода насичена киснем. ЇЇ не треба піддавати кип'ятінню, вона «жива». Мінуси води з джерела – її не слід зберігати більше тижня, вона втрачає свої органолептичні властивості. Але гарантувати якість і «чистоту» джерельних вод не можна, причому залежить це не тільки від життєдіяльності людини у районі від місцезнаходження джерела, еле і від сезонності погодних умов. Для того спеціалістами Снятинського відділу Коломийського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ», проводиться постійне моніторингове лабораторне дослідження якості води природніх джерел за санітарно-хімічними показниками безпечності та якості та показниками епідемічної безпечності.   

За результатами лабораторних досліджень по мікробіологічних та санітарно – хімічних показниках досліджувані проби води відповідають ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».     

 

Інші статті

Всі статті