Правопросвітницький захід для суб’єктів пробації

07 лютого працівниками Коломийського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області спільно з «Снятинським бюро правової допомоги» Коломийського місцевого ценру з надання БВПД для суб’єктів пробації, які перебувають на обліку, проведено правопросвітницький захід на тему: «Військовий облік у 2023 році: порядок ведення та нові правила».

Головний юрист сектору «Снятинське бюро правової допомоги» Святослав Лепчук під час заходу розповів, що з початку 2023 року в Україні набув чинності новий порядок ведення військового обліку, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №1487 від 30 грудня 2022 року. Зокрема, разом з учасниками заходу обговорили наступні питання:

• Які особи підлягають військовому обліку;
  • На кого покладається ведення військового обліку;
  • Обовязки призовників, військовозобовязаних та резервістів;
  • Обовязки державних та місцевих органів, роботодавців щодо військового обліку.

«Особи, які підлягають військовому обліку, зобов’язані дотримуватись вимог правил військового обліку, а саме: перебувати на військовому обліку; прибувати на виклик у строки; не змінювати місце проживання без дозволу; повідомляти протягом 7 діб про зміну персональних даних. Крім того, за новими правилами на осіб, які перебувають на військовому обліку, покладається також обовязок звіряти не рідше одного разу на 5 років власні персональні дані з обліковими даними територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП)», – зазначив юрист.

На завершення юристом було надано роз’яснення та консультації учасникам заходу та контакті дані бюро.