Вплив сну на ментальне здоров’я людини

В останні вихідні березня Україна перейде на літній час. Відповідно, через переведення годинників час на сон скоротиться на годину. Для деяких людей це досить болючий процес, а також зміна ритму життя. Через це можуть бути такі проблеми:

• порушення сну – сонливість або безсоння;
  • відсутність апетиту;
  • схильність до стресових ситуацій;
  • схильність до застуд.

Це основні ознаки того, що ваш організм знаходиться в стресі. Можуть бути й інші розлади у вигляді складності прокинутися вранці або швидкої стомлюваності протягом дня.

Усім нам потрібен здоровий сон. Адже це не просто про відпочинок для організму, а про величезний вплив на імунну систему, шкіру, настрій та здоров’я загалом.

Зазвичай людям важко адаптуватися до переходу на літній час, ось деякі поради:

• лягати спати на 20 хв раніше;
  • не перевтомлюватися;
  • відмовитися від нездорової їжі та алкоголю;
  • більше гуляти на свіжому повітрі.

Як заснути за короткий проміжок часу:

• зосередьтеся на розслабленні всього тіла. Розслабте м'язи обличчя, плечей і рук. Видихніть і зніміть напругу з грудей. Очистіть розум і протягом 10-20 секунд думайте про спокійні та приємні речі;
  • використовуйте дихальну практику 4-7-8: видихніть повітря через рот та повільно вдихайте через ніс, рахуючи до чотирьох, після чого затримайте дихання на 7 секунд. Повільно видихайте повітря протягом 8 секунд. Виконуйте цю вправу обережно і спостерігайте за самопочуттям, оскільки може виникнути запаморочення;
  •  спробуйте переконати себе, що ви не хочете спати, то організм, навпаки, захоче. Людський мозок пластичний та здатний змінюватися та адаптуватися до обставин.

Якщо ж ви маєте діагностовані безсоння або проблеми з нервовою системою, радимо звернутися за консультацією до лікаря.

Здоров`я людини починається з гармонії всередині, а якісний сон є одним з секретів позитивного настрою. Дбайте про режим сну – висипайтеся.